Transitus i Odpust św. Franciszka

3 i 4 października 2025

Data: 03-10-2025

W piątek, 3 października, w przeddzień uroczystości Św. Franciszka z Asyżu bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po Mszy na specjalne Nabożeństwo zwane – „Transitus” – upamiętniające przejście naszego Zakonodawcy ze śmierci do życia wiecznego. Na to nabożeństwo prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
W sobotę, 4 października, przypada Uroczystość Św. Ojca Franciszka – założyciela Trzech Zakonów. W tym dniu, Msze Święte w naszym Sanktuarium o godz. 6:15, 9:00 i Uroczysta Suma Parafialna o godz. 18:00. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
Tegoż dnia, 4 października, po Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na krużganki naszego klasztoru na wystawę „Kwiaty Monte Subasio”, prezentującą akwarele i rysunki o. Tomasza Janka. Ojciec Tomasz wygłosi również Słowo o św. Franciszku i Pieśni Słonecznej, której Jubileusz powstania w tym roku obchodzimy. Będzie również możliwość wypicia kawy i herbaty oraz poczęstowania się kawałkiem ciasta, upieczonego przez nasze Panie Parafianki i Sympatyczki oraz dzięki uprzejmości piekarni Gramse, za co bardzo dziękujemy. 

Transitus i Odpust św. Franciszka grafika