Drodzy Parafianie, Drodzy uczęszczający i modlący się oraz korzystający z posługi w naszym Sanktuarium,

1. Od poniedziałku, 19 kwietnia otwieramy nasz Kościół i powracamy do sprawowania liturgii oraz sakramentów. Msze Święte o godz. 6:15, [8:00 – w czwartek do Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna], 9:00 i 18:00. Spowiedź 15 minut przed każdą Eucharystią i stały dyżur od poniedziałku do soboty od 16:00 do 18:00. W sobotę 17 kwietnia w naszym Kościele, zakrystii i kancelarii parafialnej została przeprowadzona gruntowna dezynfekcja, tak że przychodząc do kościoła i biura parafialnego możecie czuć się bezpiecznie.

2. Obecny tydzień (od 18 do 24 kwietnia) obchodzony jest w Kościele jako Tydzień Biblijny. Wszyscy zaproszeni jesteśmy do odnowienia naszej relacji ze Słowem Bożym poprzez lekturę i medytację Pisma Świętego.

3. 23 kwietnia, w piątek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje nasz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W związku z obchodem Uroczystości Świętowojciechowych w naszej archidiecezji podczas panującej pandemii specjalny komunikat kieruje do nas Ks. Arcybiskup.

Odpust św. Wojciecha – KOMUNIKAT

Drodzy Siostry i Bracia!

Ze względu na aktualnie panującą sytuacją epidemiczną w naszej Ojczyźnie oraz utrzymanie dotychczasowych obostrzeń sanitarnych, tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, które były zaplanowane na 24 i 25 kwietnia z udziałem Episkopatu Polski, zostały ograniczone do Mszy św. odpustowej, którą będę sprawował w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 25 kwietnia o godz. 10.00. Homilię podczas sumy odpustowej wygłosi biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński.

Pomimo tych trudnych okoliczności, które boleśnie dotykają nas wszystkich – zarówno duchownych jak i świeckich – jest to nadal czas intensywnego duchowego przygotowania prymasowskiej archidiecezji na jej nawiedzenie przez Najświętszą Maryję Pannę w kopii Ikony Jasnogórskiej oraz oczekiwania na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w bazylice prymasowskiej, na placu przykatedralnym zostanie ustawiony telebim służący pomocą osobom pragnącym uczestniczyć we Mszy św. Tegoroczna suma odpustowa będzie również transmitowana przez TV Polonia, Radio Maryja, Radio Plus oraz stronę internetową naszej archidiecezji.

Proszę Was zatem o duchową łączność z gnieźnieńskimi uroczystościami oraz o modlitwę do miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Wojciecha o ustanie pandemii w naszej Ojczyźnie, w Europie i na świecie.

4. Dzień 23 kwietnia jest także dniem imienin naszego Arcybiskupa i Prymasa Polski Ks. Abp. Wojciecha Polaka. W sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

5. Przyszła niedziela, 25 kwietnia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne.

6. Także w przyszłą niedzielę, 25 kwietnia dodatkowa Msza Święta dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej Parafii o godz. 14:00!

7). KRONIKA ŻAŁOBNA

W ostatnim czasie odeszły do Pana z naszej Wspólnoty Parafialnej:

Śp. Longina MICHALAK

Śp. Marianna BIŃKOWSKA

Dobry Jezu…

O. Mariusz Fałkowski proboszcz

BACK TO TOP