Ogłoszenia Duszpasterskie

  III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021r.

 1). Dzisiejsza Niedziela, czyli III Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego, z ustanowienia Ojca Św. Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego i jest w sposób szczególny poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Bardzo zachęcamy aby dzisiejszy dzień był także w wymiarze indywidualnym szczególnym czasem spotkania z prawdą Bożego Słowa. Znajdźmy chwilę czasu w dniu dzisiejszym na osobistą i rodzinną lekturę i medytację Pisma Świętego.

 2). Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Księdza Prymasa dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. Po Mszach św. Zbieramy dobrowolne ofiary do puszek jako pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 3). W poniedziałek, 25 stycznia obchodzić będziemy Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła i jednocześnie będzie to dzień zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii.

 4). Firma „SŁUCHMED” oddział w Gnieźnie zwraca się z zaproszeniem do osób przeżywających problemy z niedosłuchem na bezpłatne badania słuchu i konsultację ze specjalistami. Badanie odbędzie się w poniedziałek, 01 lutego br. W „Słuchobusie” na gnieźnieńskim rynku.

BACK TO TOP