Ogłoszenia Duszpasterskie

   XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021r.

 1). Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Misyjna. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny, w którym w szczególny sposób obejmujemy naszą modlitwą wszystkich misjonarzy oraz tych, którym głoszą Dobrą Nowinę. W naszym kościele w sposób szczególny chcemy pamiętać o misjonarzach i misjach franciszkańskich.

2). W dniu dzisiejszym o godz. 11:30 nastąpi(ło) poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej Parafii.

3). W miesiącu październiku bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego codziennego rozważania tajemnic różańcowych – w niedzielę o godz. 15:30 a w dni powszednie o godz. 17:30.

4). W przyszłą niedzielę, 31 października o godz. 11:30 Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a po Mszy spotkanie formacyjne.

5). Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej „Nocy Świętych”, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 października, o godz. 20.00 w kościele Garnizonowym. Ta inicjatywa ma na celu  wprowadzenie w atmosferę  dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego oraz ukazanie sensu i piękna powołania do świętości każdego człowieka. Patronką  tegorocznej „Nocy Świętych” jest  bł. s. Róża Czacka.

6). Zbliża się miesiąc listopad czas naszej szczególnej pamięci i modlitwy za naszych drogich zmarłych. Wypełnione starannie druki z imionami i nazwiskami naszych drogich zmarłych, których pragniemy polecać w listopadowej modlitwie można składać do końca października w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7). Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że nabożeństwo za zmarłych spoczywających na cmentarzu przy ul. Dalkowskiej (dawny cmentarz Dziekanki) będzie sprawowane 1 listopada o godz. 10:00 a Msza św. za zmarłych z tego cmentarza zostanie odprawiona w niedzielę 7 listopada o godz. 9:30 w kościele parafialnym bł. Michała Kozala przy ul. Orzeszkowej.

BACK TO TOP